Diox Tea - Диокс чај за слабеењe - Nectar Bio Shop
Sale!

Diox Tea – Диокс чај за слабеењe

1,300 ден

Паковање: 60 кесички
Потекло: Турција

Diox – Чајот Диокс е чај со природен состав, што ќе ви помане да изгубите најмалку 8 килограми месечно на најздрав можен начин.

Целата тајна лежи во комбинацијата на природните состојки кои со низа дејства даваат извонреден ефект во отстранување на вишокот килограми, како резултат на забрзување на метаболизмот. Диокс ви дава чувство на ситост, што значи дека сега ќе се навикнете да консумирате помалку храна од вообичаеното, со што губењето на телесната тежина ќе биде целосно здраво.
Го забрзува метаболизмот
Diox ги намалува килограмите
Поттикнува жед за пиење вода
Дава чувство на ситост
Ги исфрла токсините
Ги намалува подуеноста и отокот
Ја забрзува крвната циркулација
Ги топи мастите
Дава сила и енергија
Го намалува апетитот
Со чајот Диокс ќе имате можност да консумирате повеќе вода, бидејќи дава чувство на жед. Друг фактор кој ви помага да преземете здрави чекори во вашиот животен стил.
Овие и многу други поволности ве очекуваат со нашиот чај Диокс.

Содржина:
Гуарана, хитозански влакна, мед растение, Л-карнитин, бор, црвена рубекија, рузмарин, марај, зелен чај, витамин А, екстракт од Тана.

Начин на употреба:
Чајот Диокс се пие два пати на ден наутро/вечера. Истурете го чајниот прав во шолја и измешајте го со топла или млака вода. Откако ќе го испиете чајот, почекајте да помине 1 час и потоа можете да појадувате/вечерате. Осигурете се да пиете 2 до 3 литри вода во текот на денот.

Diox Makedonija – Nectar Bio Shop
Во едно пакување има 60 кесички.
Да се чува на собна температура.
Овој чај не е лек.
Овој чај е додаток во исхраната.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.