Мед со лој од гуска - Nectar Bio Shop

Мед со лој од гуска

700 ден

Паковање: 460 гр
Потекло: Австрија

Out of stock

Мед со лој од гуска – Med so loj od guska

Лој од гуска содржи 58% олеинска киселина, што помага во намалување на нивото на холестеролот во крвта.

Ефекти:
Помага при лекување на бронхитис.
Природен антибиотик.
Отстранува флегма и го
Ги регулира респираторните проблеми како што се кашлање, болки во грлото и настинка.
Отстранува флегма и го елиминира воспалението во грлото.

Начин на употреба:
Возрасни: 3 пати на ден по една средна лажица од медот.
Деца: 2-3 пати на ден по една мала лажица од медот.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија