Шампон од екстрактот од коњски опаш - Nectar Bio Shop
Sale!

Шампон од екстрактот од коњски опаш

270 ден

Количина: 350 мл
Потекло: Тајланд

Out of stock

Шампон од коњски опаш – Sampon od konjski opas

Специјална формула во извонредниот шампон со екстракт од коњско опавче:
Го спречува опаѓањето на косата
Го зајакнува коренот и го отстранува првутот!

Луксузен професионален шампон за секојдневнв употреба. Специјално формулиран за да помогне во контролата на првутот, чешањето и лупењето на скалпот.
Богата со растителни состојки. Ја одржува косата, дава волумен и осветленост и го подобрува нивното здравје.
Шампон од коњски опаш е идеален за оштетена и обоена коса.
Ја прави вашата коса погуста, посјајна и истовремено нагло запира опаѓање на косата и го зајакнува коренот.
Исто така овој шампон го забрзува растењето на косата и дава живост, сјај и волумен.

Со редовна употреба на овој шампон опаѓањето на косата престанува за 4 до 6 недели, а потоа вашата коса одново расте, погуста, поздрава и секако побрзо од вообичаено.
Веке по неколку месеци користење ќе забележите дека вашата коса е целосно обновена, здрава и густа како коњска опашка. Затоа некои го нарекоа коњски шампон.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија