Масло од црно семе – Premium Quality

350 ден

Паковање: 100 мл
Потекло: Пакистан

Out of stock

Масло од црно семе – Premium Quality

Маслото од црно семе е најсилен природен зајакнувач на имунолошкиот систем, кој има изразено антиалергиско, антибактериско, антивирусно, антифунгално, антивоспалително, антипиретично и др. дејства. Особено се препорачува како превенција во сезона на грип и настинка. Содржи Омега 6 и Омега 9 масни киселини, потоа калциум, цинк, бакар, железо, фосфор, витамините Б1, Б2, Б3, Б6 и Б9 и други витамини и минерали, а главна состојка е Thymoquinon. Се добива со метод на ладна екстракција, 100% природно.

Маслото од црно семе се користи при:

 • Автоимуни заболувања;
 • Намалување на симптомите на алергии;
 • Хемотерапија и зрачење;
 • Дијабетис и стабилизирање на крвниот притисок;
 • Детоксификација на организмот;
 • Смирување на кашлица и астма;
 • Покачена телесна температура;
 • Ревматски и мускулноскелетни нарушувања;
 • Регулирање на холестеролот, мастите и триглицеридите во крвта;
 • Регулирање на работата на дигестивниот тракт;
 • Невролошки пореметувања и артритис;
 • Габични инфекции, псоријаза и дерматитис и др.

Начин на употреба:
Најдобар начин за употреба е наутро на празен желудец, поради специфичниот фкус може да се комбинира со мед, чај или вода.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија