Datça - Паста против пушење - Nectar Bio Shop
Sale!

Datça – Паста против пушење

450 ден

Количина: 240 гр
Потекло: Турција

Паста против пушење – Сакате да ги откажете цигарите но не знаете како Дача маџун е вашето решение.

Научните истражувања покажуваат дека возраста на пушење поминува од година во година и милиони луѓе доживуваат зависност од цигари. Како резултат на овие ситуации, постои зголемување на зависноста од цигари.

Благодарение на пастата макарун, која помага да се откажете од пушењето и помага во расчистувањето на белите дробови од лошите ефекти на пушењето, сега можете да се ослободите од пушењето и неговите штетни ефекти.

Пастата Datça има многу придобивки за вашето тело.

 • Пушењето предизвикува многу штета на вашето тело. Можете да се ослободите од навиката за пушење со овој производ, што овозможува природен процес на чистење на вашето тело со елиминирање на штетните ефекти од пушењето.
 • Странските супстанции што се користат во производството на цигари ги оштетуваат белите дробови и многу други органи, предизвикувајќи многу болести во вашето тело со текот на времето.
 • Паста против пушење, кој е препорачан од експертите да се откажат од пушењето и да се создаде ефект на детоксикација на телото, ви овозможува да се откажете од пушењето за кратко време, истовремено помагајќи му на вашето тело да се исчисти од ефектите на овие штетни материи.
 • Речиси 87% ги чистат белите дробови. Во зависност од оваа ситуација, се елиминираат здравствени проблеми како што се кардиоваскуларни болести, отежнато дишење и губење на апетит. Слојот на белите дробови станува нечист со текот на времето кога пушите.
 • Во исто време, мукозата се контаминира. Оваа природна состојка ја чисти слузта и обвивката на белите дробови. Така, тоа ви помага да дишете поудобно. Тоа ви помага да бидете енергични и да се чувствувате добро во текот на денот.
 • Благодарение на сите овие ефекти, тоа обезбедува елиминација на состојбите како што се преоптоварување и кашлица за краток период од приближно 10 дена. Пушењето не само што ги оштетува внатрешните органи.
 • Исто така, предизвикува многу лоши ефекти врз кожата. Овој природен производ ја елиминира штетата предизвикана од пушењето на кожата и дозволува вашата кожа да се подмлади.

Пастата од горчлив бадем Datça се состои од 100% природни состојки и не содржи никакви хемикалии.

 • Паста против пушење која помага да се откажете од пушењето, создава ефект на детоксикација на вашите бели дробови благодарение на нејзината природна и богата содржина и помага да се отстранат штетните материи. Производот содржи ѓумбир, мед, сладунец и тестенини.
 • Тестенините содржани во нив ја започнуваат работата за поправка и чистење на вашите бели дробови кои се оштетени како резултат на пушењето.
 • Ги смирува белите дробови и помага да се исфрли отровот создаден од пушењето
 • Gумбирот е во форма на прав во оваа природна паста која го детоксицира пушењето.
 • Благодарение на ова природно растение, проширувањето и чистењето се одвиваат во садовите и каналите на вашите бели дробови. Така, проблемите како што се отежнато дишење и блокада за време на дишењето ќе исчезнат и ќе започнете полесно да дишете.
 • Благодарение на антиоксидантните својства што ги има во изобилство во ѓумбирот, штетните и странските супстанции што се јавуваат во белите дробови се исфрлаат. Како што е познато, коренот на сладунец е многу корисно растение за белите дробови.

Како да ја користите пастата Datça?
Употребата нa Datça Паста против пушење е исклучително практична.
Консумирајте 1 лажичка паста од Датча двапати на ден и испијте чаша чај или топча вода по околу 5 минути.
Како резултат на користењето на пастата Datça, можете да видите дека постепено се намалува вашата желба за цигари.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија