Мача - Чај за слабеењe со вкус на кајсија - Nectar Bio Shop
Sale!

Мача – Чај за слабеењe со вкус на кајсија

500 ден

Паковање: 20 кесички x 8 гр
Потекло: Турција

Мача со вкус на кајсија и дополнителни состојки

Л-царнитине
Л-аргинине
+ дополнителни состојки и вкус на кајсија.
Сега со дополнителни состојки 7 пати поефикасно, за секојдневна употреба
Мача кајсија го регулира метаболизмот
Антиоксиданс
Детоксицира

Спречување на рак

Зелениот чај содржи антиоксиданси познати со името катехини, кои ги преполовуваат опасните слободни радикали во телото. Најмногу ги има во зелениот чај мача.

Слабеење/подобрен метаболизам
Чајот мача му помага на телото да согорува повеќе калории, што значи дека ги отстранува вишокот килограми. Проучувањата покажуваат дека ако во вашата секојдневна исхрана го вклучите чајот мача, ќе имате 25 отсто повеќе шанци да ја постигнете посакуваната линија.

Мача кајсија го забавува стареењето
Забавувањето на процесто на стареење веројатно е поврзан со бројните антибиотици кои се присутни во чајот.

Ги јакне помнењето и концентрацијата
Друг страничен ефект на L-теанинот е производството на допамин и серотонин, соединенија кои ги подобруваат расположението, помнењето и концентрацијата.

Го детоксифицира телото
За време на последните три недели пред да се соберат листовите од кои се прави мача, растението Camellia sinensis се покрива за да се лиши од сончева светлина. Ова предизвикува огромно зголемување на производството на хлорофил во растенијата. Мача е моќен детоксификатор способен да ги отстрани тешките метали и токсини од вашето тело по природен пат.

Подобрен имунитетски систем
Антиоксидансите на чајот мача делуваат како природен антибиотик и го крепат имунитетскиот систем. Чајот исто така е богат со калиум, витамините А и С, како и со железо и калциум.

Начин на употреба:
Просечното нормално внесување би требало да биде 1-2 чаши дневно. Повеќето луѓе го пијат наутро наместо кафе, и навечер за да се смират
Можете да го конзумирате со мешање со млеко, топла вода или јогурт.
Припрема на мача во облик на чај:
Во шолја, ставете лажичка мача во прав, додадете 2-3 лажички топла вода и матете сè додека смесата не стане пенеста. Потоа, додајте топла вода до врвот на шолјата, промешајте и консумирајте.