Мед за проблеми со црниот дроб

600 ден

Нето: 420 гр
Потекло: Турција

Мед за проблеми со црниот дроб – Премиум без гликоза

Ги обновува клетките и го поттикнува нивниот раст, па успешно го “чисти” црниот дроб од хепатитис и цироза
Го зголемува и нивото на глутатион, најважниот антиоксиданс на црниот дроб
Ефикасен е и за лекување на жолтица
Камен во жолчка
Бронхитис и проширени вени.
Мигрената
Вртоглавицата
Нискиот крвен притисок
Алергиите, заморот, астмата и настинките.
Се препорачува и кај проблеми со надбубрежната жлезда, воспаленија на слепото црево и псоријаза.

Начин на употреба:
Се препорачува земање по 1 (една) лажица наутро и навечер пред јадење. Да се промеша пред употреба.

Содржина:
Меласа од Рогач (Ceratonia Siliqua 70%), Боров Мед (15%), Лисја од Артичока (Cynara Scolymus 4%), Магарешки Трн (Silybum Marianum 3%), Црно Семе (Nigella Sativa), Полен, Ризок од Куркума (Curcuma Longa), Семе од Грозје (Vitis Vinifera), Кора од Цимет (Cinnamomum Sp.), Билка од Глуварче (Taraxacum Officinale).

Предупредување:
Не е препорачливо да го користат лица чуствителни/алергични на пчелни продукти.
Бремените жени и жените кои дојат да го конзумираат со консултација со матичен лекар.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.