Warning: Class "\WP_Rocket\Engine\Admin\Settings\Page" not found in /home/nectcbly/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/deprecated/3.5.php on line 9

Warning: Constant WP_POST_REVISIONS already defined in /home/nectcbly/public_html/wp-config.php on line 83
Шампон од црно семe - Nectar Bio Shop
Sale!

Шампон од црно семe

270 ден

Количина: 350 мл
Потекло: Тајланд

Шампон од црно семe – Sampon od crno seme

Шампонот од црно семе го чисти вашата коса, го прави косата мека, целосно и со сјај што не можат да го постигне било кој друг шампон.⁣
Шампон Црното семе е прекрасeн, бидејќи тоа е формулиран од 39 видови на 100% природни масла, различни видови на етерични масла и древните растенија.
Овие билки се сметат како најголеми исцелувања за илјадници години.

Природните масла се добар извор на хранливи материи, енергија и протеини со кои ги бара коренот на косата.

Тие исто така се извор на витамини, минерали и амино киселини (кои го сочинуваат кератин, основната супстанца на косата).⁣
Овој шампон го стимулира коренот на косата и ја зголемува циркулацијата на крвта за да се донесе доволна енергија на косата.⁣

Шампон од црно семe навлегува длабоко во коренот на влакното третирајќи ги на природен начин да се смири скалпот за да се избегне понатамошно оштетување и губење на косата.⁣
Шампон од црно семe го стимулира вашиот скалп кој промовира раст на нова и посилна коса.⁣

Ефикасно ја:

  • Чисти косата
  • Ја прави сјајна
  • Помага во одржувањето на нејзиното здравје и ниво на влажност.
  • Шампонот го стимулира коренот на косата и ја зголемува циркулацијата на крвта за да се донесе доволна енергија на косата.
  • Шампонот од црно семе го стимулира вашиот скалп кој промовира раст на нова и посилна коса.
  • По употреба Вашата коса станува свежа, мека и сјајна!

Црно семе шампон содржи:⁣
Масло од црно семе Nigella Sativa⁣ Nigellone, Mинерали, Фосфор, Калциум, Ензими, Kарбохидрати, Протеини,⁣ Vitamin А (ретинол) -Vitamin Б, Б1 -Vitamin Е (токофероли)⁣ црна, исто така, содржи каротен, кој е анти-канцер.⁣

Начин на употреба:
Три до четири пати неделно. За сите типови на коса и посебно и за децата да имаат здрава коса, силна и масна.⁣ Шампонот може да се користи и за двата пола.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија