Amla - Масло за коса - Nectar Bio Shop
Sale!

Amla – Масло за коса

300 ден

Количина: 200 мл
Потекло: Турција

Amla масло за коса

Додај сила и сјај на вашата коса!
Дали загадувањето и постојаната употреба на производи за коса ја прават вашата коса нездрава?
Ви треба масло за коса Дабур Амла.
Ја зајакнува вашата коса одвнатре, го поттикнува свежиот раст и контролира пред-зрел вид.
Дабур Amla масло за коса ја негува скалпот и ги зајакнува влакната од коренот до врвот, за да ви даде дебела, долга, и здрава коса.
Зошто Дабур Amla масло за коса?

  • Ја навлажнува вашата скалпа
  • Ги спречува оштетувањата на косата
  • Контролира пред-зрели просеење на косата
  • Ви дава блескава и здрава коса
  • Зголемува здрав раст на косата

Начин на употреба:
Може да се користи 2 пати неделно, наутро или навечер со масажа на коренот на косата во износ од 10 ml Amla масло, во зависност од зоната која ќе ја користите.
Масажата може да трае од 5 до 10 минути. Најдобро е да се користи Шампон од црно семе.
За подобри резултати може да го ставете во косата маслото и се масажира 5-10 мин , и се завиткува со медицинка капа, и маслото се остава во косата цела нок, и сабајле да се мие косата.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија