Чај Вирак - Nectar Bio Shop
Sale!

Чај Вирак

200 ден

Паковање: 50 гр
Потекло: Косово

Чај Вирак (Caj Virak) – Бисерокот содржи флавоноиди, органски киселини, танини, фитостерини, салицилна киселина, етерично масло и вистинско богатство од витамин Ц. Поради танините има горчлив вкус, но исто така и моќно антивоспалително и антибактериско дејство.

Ги лекува следниве болест

 • Полицистични јајници
 • Воспаление на јајници
 • Вагинални инфекции предицикани од хпв
 • Разни бактериски инфекции
 • Зголемен секрет (“бело прање”)
 • Нередовен менструален циклус
 • Хормонални пореметувања
 • Ублажување на тегоби од менопауза и пмс
 • Менструални болки
 • Проблем со зачнување
 • Присуство од ризик за спонтан абортус
 • Рани на грлото од матката
 • Рак на дојка
 • Дијареа
 • Упорна кашлица
 • Воспаление на ждрелото
 • Чај Вирак помага за слабеење
 • Исфрла вишок течности од телото

Употреба:
Прелијте една лажичка вирак во 250 мл зовриена вода, па оставете 5-10 минути поклопено. Потоа процедете и пијте во голтки. Препорачана доза се две шолји чај на ден.

Овој чај е лековит, но потребна е упорност. Најдобро е да се пие и до 4 месеци во континуитет за да исчезнат проблемите.
Напомена: После 4 месеци употреба се препорачува пауза од минимум 2 месеци. Исто така, лицата кои имаат проблем со желудник, црн дроб или жолчна кеса, би требало да го пијат овој чај во помали доза или под контрола на лекар.