Капсули за простата - Nectar Bio Shop
Sale!

Капсули за простата

700 ден

Паковање: 100 капсули
Потекло: Турција

Капсули за простата (Kapsuli za prostata) – Лек на простатот со капсул од маслото семее на тиква
Најбрз начин за лечење од инфекции. Капсулите се за инфекции на уринарните канали, лесен начин на користење.

Масло од семки од тиква со семејство Cucurbitaceae, е богато со витамин Е (особено гама-токоферол), А, Ц, Б1, витамини од групата Б и фитостероли. Исто така, содржи аминокиселина наречена кукурбитин. Маслото од семки од тиква се добива од неговите семиња. Неговото латинско име е Cucurbita pepo.
Капсули за простата од семки од тиква, кое широко се користи во Австрија и Швајцарија, е богато со Омега-6 и Омега-9. Маслото од семки од тиква, кое е богато со витамини и минерали, содржи и многу витамини А и Е.
Можете да го додадете во вашата вода или овошен сок и да го консумирате.
Можете исто така да ја консумирате капсулата после јадење во текот на денот.

Придобибки од маслото од семки од тиква:

 • Дуристирање мокрење.
 • Мала сила при мокрење.
 • Следете откако ќе завршите со мокрење.
 • Чести мокрење, особено во текот на ноќта.
 • Крв или гној во урината.
 • Припари или гори при мокрење.
 • По мокрењето, единицата за целосно празнење на мочниот меур.
 • После мокрење, кога мочниот меур не е целосно испразнет.
 • Прочува и се бори против инфекции на простатата.
 • Се намалува простатата до 40% од самиот почеток на терапијата!
 • Истимулира хормони одговорни за здравјето на простатата и постигнува хормонална рамнотежа и многу други болести.
 • Ја подобрува работата и на дигестивниот систем, ги прочистува цревата и помага за полесно исфрлање на изметот.
 • Има диуретски ефект и ја подобрува работата на целиот уринарен систем.
 • Поради глутаминската киселина која ја содржи, може да се каже дека маслото од семки од тиква е и природен антидепресив.

Начин на употреба:
Секој ден капсула во тезул и 1 во вечерните часови 2 до 3 часа по вечерен леб!

Содржина:
Масло од семки од тиква (1000 мг), деонизирана вода, говедско желатин, глицерин.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија