Sale!

Црна маска за лице

Original price was: 250 ден.Current price is: 180 ден.

Нето: 100 мл
Потекло: Турција

Out of stock

Црна маска за лице – Crna maska za lice

Црна Маска за лице со акни, мозолчиња, митисери (црнки) и чистење на лицето од нечистотии навлезени во порите на лицето.
Резултатите се видливи веднаш по првиот третман. Кожата станува помазна и помека.
4 клучни состојки: Активен јаглен (длабинско чистење и детоксикација), Бетонит глина (за прочистување на порите), Рузмарин (поддршка на нивото на колаген, заштита на кожата и намалување на брчки) и Еукалиптус (омекнување на кожата и затворање на проширени пори).

Начин на употреба:
Нанесете од маската на проблематичните делови со подебел слој избегнувајќи го пределот околу очите, косата и останатите чувствителни делови на лицето.
Почекајте 25 минути; маската ќе се исуши и ќе стане еластична. Во тој период, активната компонента на маската длабоко продира низ кожата и делува на неа.
Отстранете ја маската со лесно движење на рацете. Остатоците од маската измијте ги со топла вода.
Се нанесува 2 пати неделно за масна кожа, 1 неделно доколку имате сува кожа. Се користи во текот на 3-4 недели.

За зголемување на ефикасноста, препорачливо е да се одстрани остатокот од шминка од лицето и да се отворат порите со ставање на жешка крпа на лицето 3-5 минути пред почеток на процесот. После нанесувањето, потребно е да се почека до целосно исушување на маската а мускулите на лицето да мируваат.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.