Крем за депилација - Nectar Bio Shop
Sale!

Крем за депилација

170 ден

Нето: 50 гр
Потекло: Турција

Крем за депилација – Krem za depilacija za mazi i zeni

Ефикасно ги отстранува непосакуваните влакненца и дава чувство на мека и нежна кожа.
Крем за депилација ја смирува и омекнува кожата, иритирана по отстранување на влакна
Го успорува растот, ја разредува фреквенцијата на бричење или депилација
Збогатена e со уреа, ја омекнува и хидратира кожата.
По депилацијата, кожата е мека, мазна и освежена
Пакувањето содржи и шпатула за нанесување и отстранување на кремата

Начин на употреба:

Нанесете ја кремата подеднакво на саканото место користејќи ја шпатулата. Оставете 5 мин. Со шпатулата одстранете ја кремата на мал дел од кожата. Ако влакната лесно излегуваат, користете ја шпатулата и за остатокот од кремата, во спротивен правец од растењето на влакната. Ако влакната не се одстрануваат лесно, оставете ја кремата на кожата, но не подолго од 10 мин. Остатокот од кремата одстранете го со влажно сунгерче и измијте ја кожата со топла вода без сапун.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.