Sale!

Dahn Hanzal за болка во мускулите

Original price was: 500 ден.Current price is: 400 ден.

Паковање: 50 мл
Потекло: Пакистан

Out of stock

Dahn Hanzal за болка во мускулите – Mast za bolka vo muskulite

Маста Dahn Hanzal е аналгетична, антиинфламаторно-терапевтска маст со ефект на затоплување, ја подобрува циркулацијата на крвта и олеснува болки.
Оваа природна маст за ослободување од болка има освежувачки мирис. Аналгетик со брзо дејство, дејствува веднаш штом се масира. Функционира и на хроничните болки.
Функционира одлично на болни мускули после тренингот.

  • Болки во зглобовите,
  • Ревматизам,
  • Остеохондроза,
  • Вируси,
  • Напнатост во мускулите,
  • Главоболка,
  • Артритис.
  • Болка во мускулите

Состојки: каранфилче, еукалиптус, масло од пеперминт.
Состојки на маста: масло од каранфилче, еукалиптус, пеперминт, се познати по нивните антиинфламаторни и аромотерапевтски својства, кои веќе долго време се користат за да се ослободиме од многу различни болки: мускулна, артикуларна, глава, а исто така и покачена температура.
Пријатните природни ароми на пеперминт, каранфилче и еукалиптус, исто така, имаат куративен ефект го смируват нервниот систем и ја ублажуваат напнатоста на мускулите.
На претходно чистата кожа нанесете ја потребната количина маст и лесно масирајте.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија