Sale!

Dexe против опаѓање на коса

Original price was: 600 ден.Current price is: 350 ден.

Количина: 200 мл
Потекло: Велика Британија

Dexe против опаѓање на коса – Sampo protiv opaganje na kosa

Dexe шампонот веднаш има ефект (делува) за спречување на паѓање на косата, ја зацврстува и ја згуснува.
100% органска и целосно природна.
Стимулира циркулација на крв
Длабоко делува кај влакната на косата, ги Згуснува, Зацвртува, Прочистува и Хидратира

Придобивки:
Dexe против опаѓање на коса е најдобра комбинација на природни лекови и ориентални, интегрирани со најаванцирна последна технологија за негување на косата.
Шампонот Dexe не е обичен производ- една формула за растење на косата, со која е создаден еден шампон, лесен за употреба и за дополнителни придобивки на хидратирање и нега на косата, кое го нудаат само најдобрите шамнпони.
Шампонот содржи хранливи состојки био-активни кои создаваат здрава средина за раст на косата.
Состојки на производот: Polygonum Multiflorum, Bionta Orientalis и Drynaria Fortune, сите силни растенија, комбинирани со обични агенти на пена СЛС и хидролизиран кератин..
Соодветен за мажи и жени

Начин на употреба:
1 шише Dexe=1-2 месеци
Препорачена употреба за видливи резултати:
Минимум 1-2 месеци (1 шише)
Упатство:
1. Целосно влажна коса со топла вода
2. Аплицирајте Dexe Шампон во Вашата коса (избегнувајте контакт со грбот)
3. Масажирање на коренот на косата за 2-3 минути
4. Исплакнување со вода;
5. Употреба 4-6 пати на недела.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија