Колор шампон за коса - Nectar Bio Shop
Sale!

Колор шампон за коса

450 ден

Количина: 420 мл
Потекло: Турција

Колор шампон за коса – Kolor sampon za kosa

Шампон за фарбање на вашата коса, Аргановото масло дава сјај на вашата коса.
Комплексот за раст на косата спречува паѓање на косата, екстрактот од сончоглед обезбедува долгорочно задржување на бојата.
Алое Вера нуди обемна хидратантна крема, растителниот кератин дава сила на косата и фито-уредот ја прави вашата коса мека и обемна, додека екстрактите од зелен чај ја штитат вашата коса.  100% покриеност за сива и бела коса.
Без разлика дали имате кратка или долга коса.
Колор шампон за коса нуди фарба и грижа за секој тип на коса.
Дури и тенка и оштетена коса може повторно да изгледа здрава и полна, благодарение на хранливите состојки и формулата без амонијак!
Со колор регенераторот за коса имате можност да ја освежите и бојата на косата без трајно боење, бидејќи нијансата на косата трае до 2 месеци

Како се користи колор шампон?
Потребно е само 8 минути да се обои вашата коса!
Нема посебни тешкотии, единственото нешто за рамнотежата на резултатот сенка, се уште е подобро да ја измиете косата шампон, добро исплакнете, исушете со крпа, а потоа да почнат да сликаат.
Нијанса шампон се применува на влажни коса, внимателно дистрибуирана по целата должина.
Подигната подолго дебела пена, тогаш ќе бои подобро, а бојата нема да тече.
Боја: Црн и Кафеав

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија