Warning: Class "\WP_Rocket\Engine\Admin\Settings\Page" not found in /home/nectcbly/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/deprecated/3.5.php on line 9

Warning: Constant WP_POST_REVISIONS already defined in /home/nectcbly/public_html/wp-config.php on line 83
Dilan - Против опагање на косата или брадата во кругови - Nectar Bio Shop
Sale!

Dilan – Против опагање на косата или брадата во кругови

500 ден

Количина: 20 мл
Потекло: Турција

Dilan – Против опагање на косата или брадата во кругови

Што значи опаѓање на косата во кругови?

Опаѓање на косата во кругови (Алопециа ареата) е состојба кога целосно се губат влакна во полиња со различна форма на една или повеќе зони на телото, а обично на скалпот. Зафаќа 0.1% – 0.2% од популацијата, а може да се јави кај возрасни и кај деца, дури и кај оние со добро здравје. Станува збор за автоимуно заболување на косата.

Dilan – Против опагање на косата или брадата во круговиБлага форма со појава на полиња без коса. Почнува со појава на мали полиња со изгубена коса кои постепено се поврзуваат и формираат поголеми полиња. Кожата во полето е мазна, бледа и стаклесто отсјајува, без ниту едно влакно. Во 1-2% од случаите може да се рашири на целиот скалп, состојба наречена – Автоимуно заболување на косата. Се развива и манифестира исто како алопеција ареата но во многу поагресивна форма, со интензивно губење на косата, кое завршува со целосно опаѓање на косата.

Дилан решение за вас!

Се нанесува на саканата површина со памук
Да се избегнува контакт со устата и очите за време на употреба
Да се дрзи подалеку од деца!

Состојки
Дејонизирана вода, оцетна киселина, етил алкохол, екстракт од морето.

Како се користи за брада?
Прочеслајтеја брадата нанесете со памуцна цепкалка за уши и оставете 15 до 20мин. За 2 до 3 дена ке осетите промени, а по 7 до 8 дена брадата ке почне да излегува. Применувајтего овој процес 4 недели. Првично влакната ќе излезат жолти и тенки, но потоа ќе ја добијат формата и бојата на вашата брада.

Како се користи за коса?
Нанесете со памуцна чепкалка за уши најмалку 30мин. Направетего овој процес 2 пати неделно 4 недели по ред. Ако се појави црвеноло (иритација) навечер по нанесувањето, ставете еден од следниве креми: Медакасол, Силвердин, Бепантен, Пантенол.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија