Епимедиум маџун за потенција - Nectar Bio Shop

Епимедиум маџун за потенција

600 ден

Нето: 12 парчиња
Потекло: Турција

Епимедиум Маџун – потполно природен афродизијак

Дали сакате 100% природен афродизијак што ќе го подобри вашето сексуално здравје без штетни последици и несакани ефекти?
Епимедиум е природен препарат за потенција кој не содржи никакви вештачки или хемиски состојки.
Успешно третира еректилна дисфункција, го подобрува квалитетот на спермата и го продолжува сексуалниот однос онолку колку што можете да издржите.
За разлика од сите други препарати, може да се користи и од жени и со тоа да се подобри протокот на крв низ вагината.

Природен афродизијак

Медот Маџун се состои од неколку различни растенија. Најчесто ендемични, кои се комбинираат во одреден процент со цел да се постигне посакуваната рамнотежа на компонентите.
Многу студии потврдија дека овој производ е ефикасен и бидејќи сите споменати растенија потекнуваат од Азија.
Со векови овој препарат се користи за лекување на еректилна дисфункција, како и за зголемување на интензитетот на оргазмот и самиот сексуален однос.
Епимедиум мед доаѓа во форма на сируп во оригиналното пакување и се консумира орално. Препорачаната доза за двата пола е една кафена лажичка, 30 минути пред сексуалниот однос.
Во суштина, невозможно е да се претера со лекот, или да се злоупотреби и на тој начин да се предизвика предозирање, но сигурно не се препорачува да се консумира во прекумерни количини. Една доза ќе биде доволна за да постигнете максимално задоволство со вашиот партнер.
Епимедиум мед е многу ефикасен препарат кој нема да произведе никакви несакани ефекти, без оглед на количината на производот што го внесувате.

Бидејќи епимедиум маџун го користат и мажи и жени, подолу се дадени придобивките што ги добивате од нејзиното консумирање.

Мажи: Силна и долготрајна ерекција, зголемен број на сперматозоиди, ја зголемува самодовербата, го зајакнува либидото и сексуалната моќ.
Жени: Зголемена желба за секс, намалување на чувството на страв и несигурност, го намалува лачењето на слуз, го зајакнува лачењето на естроген, спречува сувост на вагината и го подобрува лачењето на вагиналните секрети, неопходни за квалитетен секс.

Состојки на епимедиум

Треба да се напомене дека овој производ се добива со комбинација на неколку растенија. Состојките се како што следува: Епимедиум, Мака, Трибулус Терестис, Полен од пчели, Коприва, Овес, Цветен мед и Цимет.

Епимедиум:
Епимедиум содржи икарин, кој е одговорен за релаксација на мускулите и кој содржи азотен оксид, што го зголемува протокот на крв низ областа на гениталиите кај луѓето. Се користи во кинеската медицина уште од античко време, особено во женска менопауза и го зголемува протокот на крв низ вагината на жената, што пак го стимулира клиторисот и го прави исклучително чувствителен.

Tribulus Terrestis:
Tribulus Terrestis е природен афродизијак кој го зајакнува кардиоваскуларниот систем и го зголемува либидото.

Кола Вера:
Кола Вера содржи кофеин, танини и антоцијанин. Оваа комбинација го стимулира нервниот систем, го одржува телото будно и дава одлични резултати во лачењето на дијареја или дизентерија. Поради своите природни состојки, тој е одличен антидепресив.

Гинко Билоба:
Гинко Билоба е одлична состојка за борба против стресот и значително ги релаксира мускулите кога се напнати. Ја подобрува циркулацијата во човечкото тело, особено во мозокот и срцето, што доведува до подобар проток на крв низ областа на гениталиите.

Ласер Галангал:
Ласер Галангал е всушност кинески ѓумбир кој си го најде своето место во медицината и гастрономијата. Одличен лек за гадење и општи стомачни проблеми, патем, ја зголемува и телесната температура. Тоа е покачена температура што доведува до подобра циркулација во сите делови на телото, дури и во некои органи.

Комбинацијата на сите горенаведени супстанции, лекови, зачини и афродизијаци во ефективна скала ја промовира циркулацијата низ целото тело.
Епимедиум го зголемува нивото на сперматозоиди, овозможувајќи на тој начин поинтензивно уживање во сексуални односи и истовремено неверојатно ја третира импотенцијата кај мажите и овозможува повеќе.

Начин за употреба:
Една кеса од маџунот 30 мин пред сексуален однос.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.