Ismail Can – Екстракт од Рогач

650 ден

Количина: 700 гр
Потекло: Турција

Out of stock

Екстракт од Рогач е природен производ кој помага при астма, бронхит, кашлица

Екстракт од Рогач е растение кое расте и се наоѓа во југоисточниот дел на Анадолија и Медитеранот.
Сирупот е корисен за зравјето на човекот во доленаведените полиња:
Помага при менталниот развој на децата
Корисен за сите проблеми со притисокот
Ефикасен за сите проблеми со варењето на храната
Помага при отстранување на сите проблеми со дишните патишта
Разликата помеѓу сирупот и пекмезот од рогач:
Бидејќи има точка на вриење над 60 степени, не дозволува да се изгубат сите аминокиселини и минерали.
Бројот на придобивки на сирупот е значително поголем од несаканите дејства во однос на пекмезот.

Придобивките на сирупот:
 • Помага при отежното дишење.
 • Го зајакнува организмот, а со тоа помага при астма, бронхитис и кашлица
 • Помага на работата на црниот дроб и го оневозможува неговото замастување
 • Бидејќи соодржи значително количество на аминокиселина, помага при создавањето на крвта
 • Се користи при терапија на сите болести кое се појавуваат во староста
 • Во период на негова употреба, при кивање се отстрануваат сите несакани материи
 • Помага при варење на храната и работата на цревата
 • Ги оневозможува сите несакани последици предизвикани од чадот на цигарата
 • Ги отвара сите дишни патишта, го омекнува и олеснува градниот кош
 • Бидејќи содржи големо количество на калциум и магнезиум, го оневозможува ронењето на коските. Исклучиво треба да го користи женскиот пол
 • Против астма
 • Претставува природен извор на енергија
 • Го штити организмот од рак на белите дробови

Начин на употреба:
Возрасните, наутро и навечер на празен стомак можат да земаат по две супени лажици.
Децата, можат да земаат една супена лажица за време на доручекот.
На бебињата може да им се даде една лажичка од чај за време на доручекот.

Несакани дејства:
Болните од диабетес не смеат да го користат без претходна консултација со лекар.
Трудниците и доилките не смеат да го користат без претходна консултација со лекар.
Доколку се користи во големи количини, може да предизвика зголемување на телесната тежина.
Може да предизвика вртоглавица и гадење.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија