Капсули за хемороиди - Hemout - Nectar Bio Shop

Капсули за хемороиди – Hemout

600 ден

Нето: 60 капсули
Потекло: Турција

Капсули за хемороиди – Hemout

Потешкотии при мокрење?
Зголемена простата?
Уринарни инфекции?
Имаме решение за вас “Hemout” капсули со екстракт од семки од тиква сертифициран за третман на болести на уринарен тракт и простатата.
Решение за:
Зголемена простата
Тешкотии при мокрење
Неконтролирано мокрење
Печење при мокрење
Капсули за хемороиди помага и против инфекции на уринарниот тракт
Ги регулира нивоата на тестостерон
Полесно мокрење
Hemout служи за нормализирање на флората во дигестивниот тракт, особено во дебелото црево.
Помага при варење на храната штетна за организмот.
Ја ублажува болката предизвикана од хемороиди.
Спречува нивно рекреирање.
Значително ја намалува иритацијата од запек
Обезбедува правилно функционирање на варењето и дефекацијата пороцест.
Го штити здравјето на крвните садови.
Помага при васкуларни проблеми на нозете.

Начин на употреба:
Се препорачува да се користи после јадење 2 (два) пати на ден за возрасни.

Содржина:
Екстракт од семки од тиква 200мг (Cucurbita papo extract)
Коприва 80мг (Urtica dioica extract)
Екстракт од палмето видов 80мг (Serenoa repens extract)
Коњски костен (Aesculus hippocastanum)
Екстракт од африканска слива 25мг (Prunus africana extract)
Витамин Е 6,0мг a-TE (d-alfa-tokoferoal)
Цинк 1,5мг (Zinc sulphat)
Витамин Б6 5мг (Piridoksin hidroklorur)
Екстракт од семе од грозје 25мг

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.