Капсули за проблеми со желудник - Nectar Bio Shop
Sale!

Капсули за проблеми со желудник

700 ден

Паковање: 100 капсули
Потекло: Турција

Капсули за проблеми со желудник во база на горчлива диња
Kapsuli za problemi so zeludnik vo baza na gorcliva dinja

Капсули за проблеми со желудник – Kudret Nari е додаток на храна што содржи калинка, сите природни производи се комбинираат со висока технологија и секогаш ќе ве направат да се чувствувате силни.

Калинката Kudret Nari има бројни придобивки. Моќната Калинка е тропско овошје. Содржи високо ниво на витамин Ц и многу корисни минерали.
Благодарение на влакната што ги содржи, нането може да биде добар извор на диета. Содржи двојно повеќе калциум од спанаќот. Содржи калиум колку бета каротен и банани.
Горчливата диња е многу популарна билка во светот и Турција. Тоа е предмет на многу студии во однос на здравјето. Важните активни состојки и соединенија во неговата содржина се; Содржи биолошки и активни хемикалии вклучувајќи сапонини, гликозиди, алкалоиди, фиксни масла, тритерпени, протеини и стероиди. Особено тритерпеноидите се наоѓаат во овошјето од мента.

Калинка може да биде тешко овошје за јадење поради неговиот вкус. Поради оваа причина, брендот Shiffa Home го доби овошјето од калинка со метод на мацерација и потоа го премачка со халал сертифициран желатин од говедско месо. Така, таа доби квалитетен производ практичен за употреба и лесен за пиење. Калинката има силен ефект благодарение на својата структура која секогаш нè теши. Редовната употреба е исто така исклучително важна со нејзината неизвалкана содржина.

Придобивки, пoмага во:

  • Hеварењето на храната
  • На надуеност на желудник
  • Чир на желудник
  • Мачнини (стегања) на желудник
  • Хеликобактер пилори
  • Ги отстранува гасовите од цревата и желудник
  • Ги лекува болките на желудникот

Начин на употреба:
За возрасни над 11 години, се препорачува да се земаат 2 (три) пати на ден, по можност пред јадење.

Содржина:
Овошје од калинка (Momordica charantia), Маслиново масло (Oleum olea europea), глицерин, говедско желатин, дејонизирана вода

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија