RLX (Анти Стрес Капсули) - Nectar Bio Shop

RLX (Анти Стрес Капсули)

700 ден

Паковање: 60 капсули
Потекло: Турција

RLX – Релакс Анти Стрес Капсули

Лековити својства:
RLX капсулата се состои од мелиса, анасон, цвеќиња од липа, корен од валеријана, лаванда, камилица кои имаат ефикасни антистресни и седативни состојки.
Анти Стрес Капсули се најдобри за проблеми со стресот и нервната напнатост.
Овие капсули имаат смирувачки својства, го поправаат оштетувањето на нервите и спречуваат мускулни контракции, може да се користат како природен додаток за главоболки, и проблеми со стомачните грчеви.

Начин на употреба:
Се препорачува да се земаат по 1 (една) капсула 3 (три) пати на ден за возрасни над 11-годишна возраст.

Нашите капсули се целосно од растително потекло. Не содржи ништо од животинско потекло. Се раствора во стомакот во рок од 8-10 минути.

Услови за складирање: Заштитете од топлина, светлина и влага. Се чува вон дофат на деца.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија