Крем против стареење – Змиски Крем

350 ден

Паковање: 80 мл
Потекло: Пакистан

Out of stock

Крем против стареење – Змиски Крем

Со дестилирање на најефикасните есенцијални масла во еден природен раствор, овој крем за лице против брчки Хемани го враќа стареењето, сувата и кожа склона кон флеки. Исто така, тој е збогатен со витамин Е за да се спречи предвремено стареење со навлажнување и тонирање на кожата. Резултатот е забележително намалување на фините линии и измазните карактеристики.
За оние кои страдаат од акни, Крем против стареење од змија Хемани ќе го заштити лицето од бактериите што предизвикуваат мозолчиња. Во меѓувреме, витамин Е помага во обновувањето на клетките за мазен, зрачен и рамномерен тон на кожата. Неговата мешавина на природни состојки, исто така, го прави овој крем безбеден за сите типови кожа.
Едноставно нанесете ја оваа крема од змија Хемани на исчистено лице секое утро и вечер. За најдобри резултати, комбинирајте секој ден со серум на полжав.
Капацитет на змискиот крем Хемани
80 гр + бесплатен мал сапун внатре

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија