Lingonberry – Идеално решение за слабеење

500 ден

Нето: 20 кесички
Потекло: Турција

Out of stock

Lingonberry – Идеално решение за слабеење

Придобивки од прав од Lingonberry:
Го забрзува метаболизмот 4 пати побрзо.
Ја зголемува стапката на согорување на маснотиите на телото за 80%.
Го спречува маслото во храна за јадење да се меша во крвта.
Тоа ја зголемува вашата граница на глад така што стомакот ќе ви се намали.
Lingonberry го забрзува отстранувањето на едемот и токсините од телото.
Ја зголемува енергијата земена од храна, со што се зголемува вашето чувство на ситост.
Содржи многу витамини.
Ја балансира инсулинската вредност на организмот.
Го спречува подмачкувањето на органите во организмот.
Овозможува големо олеснување при гастритис и рефлуксни заболувања.
Корисно е кај кашлица и горните респираторни заболувања.

Начин на употреба:
Просечното нормално внесување би требало да биде 1-2 чаши дневно. Повеќето луѓе го пијат наутро наместо кафе, и навечер за да се смират

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија