Mavi Iksir – Серум против келавост

700 ден

Паковање: 60 мл
Потекло: Турција

Out of stock

Mavi iksir – Серум против келавост
Што е сино напивка? Што се однесува до прашањето, сината напивка денес стана многу популарен производ, добивајќи многу позитивни коментари откако ја користеле многу луѓе. За него се вели дека е најдобриот пронајдок во последно време. Сината напивка е многу корисен производ кога ќе се спореди со другите серуми за коса на пазарот. Сината напивка , која не содржи никакви хемикалии, не содржи никакви несакани ефекти и не му штети на вашето здравје. Го спречува можното опаѓање на косата со хранење на косата од корен до врв и ја зајакнува вашата постоечка коса со природни начини, правејќи ја посветла и посветла.

Сината вода е волшебна вода која со своите клучни витамини за здравјето на косата обезбедува:
Зaпира, паѓање на коса.
Овозможува ново формирање на коса.
Поздрава коса.
Серум против келавост дава виталност на косата.
По 10 намени започнува да расте новата коса.
Чисто билен производ.

Кои се состојките на синиот еликсир?
Постојат важни фактори кои и се потребни на косата во овој чудесен производ за нега на коса. Бидејќи косата е живо суштество, таа треба редовно да се грижи и не треба да ја занемаруваме нејзината нега. На фоликулите на косата им требаат и разни витамини и минерали за да обезбедат раст на косата. Сината напивка лесно може да ги исполни овие хранливи состојки што и се потребни на косата. Содржина на син еликсир Супстанции како што се протеини, железо, цинк, биотин, фолна киселина ќе ја хранат вашата коса на здрав начин и ќе ви го дадат заслужениот изглед.

Начин на употреба:
Туш прво, а потоа користете додека косата е чиста! Можете да го користите секој ден. Нанесете до крајот на косата со масажа по туширање.
Нанесете 4-5 капки на рацете и масирајте ја косата 10 минути. По вкупно 10 намени, ефектите може да се видат полека.