Моринга чај - Лек за повеќе од 300 болести - Nectar Bio Shop

Моринга чај – Лек за повеќе од 300 болести

300 ден

Нето: 30 кесички
Потекло: Турција

Моринга чај – Лек за повеќе од 300 болести

Предностите:
Калциум за здрави заби и коски
Moringa е богата со вредни калциум, што е важно за стабилен коските и забите. За разлика од млечни производи, калциум на фабриката Moringa е лесно се апсорбира од страна на телото. Особено за бремени жени, доилки, деца, спортисти ќе имаат корист. И превенција на остеопороза или губење на коскената маса во акутната случај на Moringa е препорачливо.

Совршен извор на протеини

Моринга чај содржи 18 од сегашните 20 познати амино киселини. Амино киселини од телото метаболизира својата протеини, меѓу другото за производство на хормони, мускулите, забите, сврзното ткиво и крвните садови.

Дел од амино киселини познати како суштинско значење, бидејќи телото не може да се произведе и затоа потпираат на надворешен снабдување со внесувањето храна.

Moringa, исто така, ги содржи сите есенцијални амино киселини, вклучувајќи хистидин и аргинин, кои се валидни за одгледување на децата, како од суштинско значење. Moringa е совршен извор на протеини за деца, бебиња, доилки, бремени жени, вегетаријанци, вегани и спортисти. И жените во менопауза имаат корист од оваа избалансирана амино киселина содржина.

За повеќе моќ и издржливост
Поради неговата висока содржина на бета-каротин, витамин Е, Ц и железо Moringa обезбедува добра понуда на кислород во мозокот и го поддржува создавањето на хемоглобинот во крвта. Ова го стимулира мозочните клетки и концентрација и ефикасноста средства пораст.

Антиоксиданси за да се спречи предвременото стареење
Антиоксидансите помагаат собираат еколошка штета и токсини од храна и ги прават безопасни. На Moringa растителни 46 антиоксиданси биле откриени, како што селен, витамин Е и Ц Moringa помага страсни очи, предвременото стареење на кожата и спречување на разни возраст слабости.

Други
Покрај тоа, фабриката Moringa има многу повеќе позитивни карактеристики. На растенијата може да се користи како добиточна храна во исхраната на животните за прочистување на загадена вода за пиење и служи како биолошки вештачко ѓубриво.

Начин на употреба:
Се користи 2 пати на ден.
1 кесичка моринга се става во чаша топла вода, па се консумира.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија