Nigella Sativa - Nectar Bio Shop

Nigella Sativa

500 ден

Паковање: 30 капсули
Потекло: Турција

Out of stock

Капсули од масло на Црнa Семка.
100% Оригинал
100% Чисто
Природни од црно семе

Придобивки:

 • Го зајакнува и го зголемува имунолошкиот систем (Зајакнува имунитет во рок од 3 дена)
 • Го регулира подобрувањето на работата на црниот дроб (Го стимулира црниот дроб)
 • Лечи алергии и астма
 • Борбата против тумори и ракот
 • За здраво срце и лекување на хипертензијата (зајакнува срце и го регулира крвниот притисок)
 • За третирање на дијабетот од типот 2
 • Санација по снимање со јонизирачко зрачење
 • Борбата против бактериски инфекции
 • Tретман на дигестивни нарушувањa
 • Третира кожни проблеми
 • Го намалува стресот (антистрес)
 • Ја прочистува крвта
 • Помага против мигрена
 • Излекува несоница
 • Дејствува како диуретик
 • Го прочистува уринарниот тракт
 • Ги ослободува и ги прочистува цревата
 • Спречува остеопороза
 • Го стимулира црниот дроб
 • Зголемува потенција
 • Тироидната жлезда
 • Артритис, болки во грбот, модринки, ревматизам
 • Помага во кршење и отстранување на камењата особено корисни за отстравување на камења од уринарниот тракт

За да го постигнете саканиот ефект, Капсулите користете ги Редовно.

Начин на употреба:
Деца над 14 години и возрасни: 2-3 капсули на ден

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија