Sale!

Шампон од екстракт на лук за масна коса⁣

270 ден

Количина: 350 мл
Потекло: Тајланд

Шампон од лук за јакнење на косата со неодолив мирис на билки. Содржи совршена комбинација на екстракт на лук, пантенол, бела коприва, поточарка, бршлен, рузмарин, камилица, чичак, бел бор и арника.
Шампонот од лук е наменет за сите типови коса и за секојдневна употреба.
Збогатен е со екстракт од лук, кој ги отстранува и ги уништува штетните токсини и ја стимулира циркулацијата на крвта, што спречува опаѓање на косата. Екстрактот од лук помага косата да се задржи силна и спречува кршење и опаѓање на косата, истовремено правејќи ја сјајна и мека.

Концентрирана формула на шампон со растителни екстракти и лук помага за елеминирање на вишокот на масти и ублажување на чешање на скалпот, давајќи му на косата брилијантнност и еластичност.⁣
Помага да се зајакнува структурата на косата.⁣
Го подобрува механизмот на косата и скалпот и го намалува падот на косата, спречувајќи иритација на скалпот.⁣

Лукот:⁣
Шампон од лук помага на зајакнување на косата.⁣
Спречува опаѓање на косата.⁣
Погоден за сува коса и иритиран скалп.⁣
Служи за сите типови на коса (жените и мажите)⁣

Начин на употреба:
Нанесете го производот на влажна коса и мало масажа за 2-3мин, потоа исплакнете косата со вода.⁣
Дозволено да се користи во секое време.

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија