Sale!

Form Чај за слабеење

Original price was: 300 ден.Current price is: 250 ден.

Паковање: 20 кесички
Потекло: Турција

Out of stock

Form – Чај за слабеење со лимон и магдонос

  • Ослабнете на здрав начин!
  • Моќен антиоксиданс!
  • Tопи маснотиите!
  • Form Чај за слабеење ве држи заситени!
  • Лимонот и магдоносот се две состојки кои ако се комбинираат заедно не само што прават губење на тежината, туку и добри за целокупното здравје.
  • Хранливите компоненти на лимонот го прават тоа совршено за додавање на диети, иако препорачливо е да го разговарате со вашиот лекар или диететичар пред да го консумирате. Лимонот содржи вода, флавоноиди, пектин, калиум, магнезиум, фосфор и покрај тоа содржи неколку калории.
  • Лимонот и магдоносот се две состојки кои ако се комбинираат заедно не само што прават губење на тежината, туку и добри за целокупното здравје.
  • Магдоносot – Друга состојка која ви препорачуваме да ви помогне да изгубите неколку килограми е магдоносот.
  • Лимонот содржи лимонска киселина и е диуретик додека магдоносот служи за елиминирање и согорување на маснотиите акумулирани во еден дел од телото.
  • Оваа билка која најчесто се користи во кујната содржи апиол, железо, калиум, цинк, манган, магнезиум, калциум и витамини А, Б, Ц и Е. Благодарение на овој состав, магдоносот овозможува губење на вишокот килограми.

Состав:
Рузмарин, зелен чај, цимет, магдоноз, копар, мајчина душица, лимон, кантарион, коприва, портокал.

Начин на употреба:
Два до три пати на ден 15 мин пред јадење.

Може да ви се допадне: Мача Чај

Локација: Цветан Димов 216, Скопје, Чаир (во близина на Веро Маркет)
075 664 881 – Viber, WhatsApp
Достава низ цела Македонија